Mercedes Tuning
80 Lat historii Lorinser

lorinser historia

1 marca 1930 r. Erwin Lorinser otworzył niezależny warsztat samochodowy w Waiblingen w Niemczech i położył kamień węgielny pod imponującą historię sukcesu.
Ze starannością, entuzjazmem i podejmowaniem ryzyka, mistrz mechanik szybko zyskał dobrą reputację i zbudował szacowną bazę klientów. W 1935 roku Daimler Benz AG zwraca uwagę na firmę i oferuje Lorinserowi umowę o współpracy. Od tego czasu dla Mercedesa staje się oficjalnym „odsprzedawcą samochodów i pojazdów użytkowych” i przejmuje odpowiedzialność za konserwację i serwis samochodów marki Daimler Benz.
W kolejnych latach firma rozwija się, a w 1961 r. przenosi się do nowego salonu samochodowego z własną stacją benzynową w Waiblingen.
W 1974 r. Erwin Lorinser przekazuje rozkwitający biznes swojemu synowi Manfredowi i mianuje go dyrektorem zarządzającym. W 1976 r. powstaje nowy zakład dealerski Lorinser jako spółka zależna w Winnenden w Niemczech. W tym samym roku wydział silników przeprowadza pierwszy program tuningowy w samochodach marki Mercedes Benz.
Dzięki pomysłowi indywidualizacji samochodów przez zmiany optyczne dodatkami wizualnymi, nowy biznes rozwija się szybko. Coraz więcej fanów Mercedesa (wśród nich światowe gwiazdy jak Bernie Ecclestone, Niki Lauda, ​​Alain Prost, Paul Tracy, Shaquille O’Neal, Denzel Washington, Sharon Stone, Arnold Schwarzenegger i inni) są entuzjastycznie nastawieni do modnych projektów Lorinser.
W 1981 roku Lorinser Sportservice GmbH zostaje zarejestrowana w Rejestrze Handlowym jako niezależna firma.

Lorinser Waiblingen

Wraz z rozwojem, w 1994 roku Lorinser Sportservice przenosi się do własnej lokalizacji biznesowej w Winnenden. Jednocześnie powstaje nowy salon sprzedaży Mercedes-Benz.
Ze względu na wysokie standardy firma Lorinser uzyskała w 1996 r. certyfikat w zakresie zarządzania jakością DIN EN ISO 9002. Firma przez cały czas się rozwija – w 2002 r. w Waiblingen powstaje nowy salon wystawowy i budynek administracyjny, w którym znajduje się kolekcja samochodów zabytkowych.

Mercedes-Benz zabytkowe

W „Lorinser Classic Center” można kupić lub wypożyczyć klasyczne i zabytkowe samochody marki Mercedes Daimler-Benz. Można też zlecić naprawę lub odrestaurować posiadanego, własnego klasyka.

Od 2006 roku syn Manfreda Lorinsera  – Marcus jest szefem działu Sportservice, odpowiedzialnym za prowadzenie firmy i kontynuowanie jej sukcesu.

Dzięki licznym salonom sprzedaży na całym świecie,  w 42 krajach, Lorinser Group należy do najbardziej znanych marek w branży tuningu samochodowego. Główne rynki zbytu to Europa, USA, Japonia i Chiny. Coraz więcej entuzjastów Lorinser można znaleźć w Rosji i na Ukrainie, a także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Dubaju, Kuwejcie i czy Arabii Saudyjskiej.